Jak naložit se sutí nebo stavebním odpadem?

Stavební materiál např. z rekonstrukce je potřeba odvést na skládku nebo recyklační centrum. Zpravidla kontejnerem o objemu 3 m³ nebo 5 m³ od specializované firmy na odvoz odpadů. Přesnou cenu lze zjistit předem přímo zde.

Je potřeba při rekonstrukci bytu nebo domu mít potvrzení o likvidaci?

Při rekonstrukci nebo výstavbě je vaše zákonná povinnost doložit doklad o likvidaci nebo-li potvrzení o nakládání s odpady. Toto potvrzení vám zprostředkuje pouze specialista na odvoz odpadů resp. skládka nebo recyklační centrum. Při využití naší služby vám potvrzení o likvidaci zašleme pohodlně online do e-mailu.

Kam se starým nábytkem při vyklízení bytu nebo půdy?

Při vyklízení půdy nebo starého domu je ideální si nechat přistavit velkoobjemový kontejner. Do kontejneru lze umístit např. starý nábytek, vyřazené koberce, linolea, matrace, lyže, snowboardy, umyvadla, wc, zrcadla, stavební polystyren a podobně. Do stejného kontejneru lze umístit i odpad z provozu v běžné domácnosti (odpadky z koše atd.). Pozor však na nebezpečný odpad jako jsou barvy, chemikálie, pneumatiky atd. Dále pak do takového kontejneru nepatří elektronika.

Jak velký vybrat kontejner na odpady?

Základní pravidlo ať už objednáváte odvoz sutě nebo objemného odpadu, nikdy nesmí samotný odpad převyšovat boční stěny kontejneru. U těžkého odpadu jako suť, zemina nebo asfalt je to primárně z důvodu přetížení (nelze tedy udělat takzvaný "kopec"), ale odpad mít nejvýše zároveň se stěnami (sajtnami). U objemného odpadu pak z důvodu zajištění, aby jednotlivé kusy nepřepadly za jízdy. Vždy se tedy vyplatí objednat o trochu větší kontejner z důvodu rezervy, ve výsledku to bude určitě levnější než-li objednávat následně druhý kontejner.

Jak poznám, jaký druh odpadu mám k likvidaci?

To je velmi důležitá otázka a vlastně ta základní. V rozhodování Vám pomůže náš Průvodce odpady a pokud stále budete nejistí, zavolejte našim dispečerům. Rádi Vám ochotně poradí.

Jak mám odhadnout potřebný objem kontejneru na svůj odpad?

Nejjednodušší je odhadnout nebo změřit plochu, jakou Váš odpad zabírá, chce to trochu "oko". Plocha krát výška Vám dá přibližný objem, a pak už jen při zadávání objednávky využijete kontejner, který se nejvíce blíží Vašemu výpočtu. Pokud si přesto nejste jistí, naši pracovníci Vám rádi pomohou s výběrem.

Potřebuji vykopat díru na septik. Jak velký kontejner budu potřebovat pro odvozu zeminy?

Spočítejte si objem finálního výkopu v metrech krychlových a výsledek vynásobte tzv. koeficientem nakypření 1,2 až 1,3.

Jakou hmotnost bude mít vykopaná zemina z výkopu rýhy pro podezdívku plotu?

Spočítejte si objem požadované rýhy pro podezdívku a výsledek vynásobte koeficientem pro zeminu 1,5 - 1,8, podle toho, jestli máte čistou zeminu (1,5) nebo zeminu s písky, kameny a jílem.

Můžu do kontejneru se stavební sutí vyhodit i zbytky sádrokartonu?

Ano, ale opravdu pouze malé zbytky. Sádrokartonové odpady se musí ukládat na vybrané typy skládek. Při větším množství odpadu ze sádrokartonu kontaktujte, prosím, náš dispečink.

Zajišťujete také vyklízení domů a sklepů?

Ano. Někteří z našich partnerů tuto službu poskytují. Pro více informací kontaktujte naše dispečery.